Pebble Beach

מייסדי המרכז

שותף מייסד, יו"ר הועד המנהל ומנהל המחקר

ד"ר ריקרדו טרש

ריקרדו הינו חבר סגל בביה"ס לחינוך וביה"ס סגול למדעי המח באוניברסיטת תל אביב. הוא מתרגל מדיטציה ויוגה מזה 30 שנה ובמהלך 10 השנים האחרונות משלב הוראה ומחקר על מיינדפולנס בתחום האקדמי. ריקרדו פיתח תכנית להוראת מיינדפולנס לילדים וחוקר את ההשפעות של תכנית זו ותכניות חינוכיות אחרות בקרב ילדים ומורים. בנוסף, הוא חוקר את ההשפעות של תרגול מיינדפולנס בקרב מבוגרים עם הפרעות קשב ו/או דיסלקסיה על מדדים מוחיים, קוגניטיביים ורגשיים.  

RicToProf.png

שותפה מייסדת ומנכ"לית

מוריה רוזנברג

מוריה הינה יזמית חברתית ואשת חינוך המתמחה בפיתוח תוכן חינוכי רגשי-חברתי מבוסס מיינדפולנס, תנועה וחמלה, והנחיית צוותי חינוך לטובת קידום רווחה אישית וקהילתית. היא מנחה מוסמכת ליוגה ומנחה בכירה ברידם ת'רפי ®, מתודה מבוססת מוסיקה, תנועה ואימפרוביזציה לטיפוח הבעה והעצמה אישית. למוריה תואר שני בפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת ת"א. היא הולכת בדרך היוגה והמדיטציה כעשור ומתרגמת את הדהרמה לעשייה חברתית במגוון מסגרות של אקטיביזם לשלום.

Moriah_edited.png

שותף מייסד, מנהל פדגוגי בתחום בתי ספר ומנהל-שותף בתחום הורות 

ד"ר רוני ברגר

רוני הינו פסיכולוג קליני, מרצה בכיר וחבר סגל בבביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב. הוא מומחה בעל שם עולמי בהתמודדות עם מצבי דחק וטראומה ואחד ממקימי העמותה הבינלאומית של פסיכולוגים ללא גבולות (Psychology Beyond Borders) המטפלת בנפגעי מלחמה, טרור ואסונות טבע. רוני פיתח ערכות חוסן להתמודדות עם מצבי טראומה שתורגמו ל-15 שפות ויושמו בחלק ניכר מאירועי האסון הגדולים בעולם. הוא משמש גם חבר הועדה המייעצת של מרכז המחקר והחינוך לחמלה ואלטרואיזם באוניברסיטת סטנפורד, שם הוא מסייע בעיצוב תכניות המטפחות מיינדפולנס וחמלה. לאחרונה עבד במסגרת המכון שייסד הדאלי לאמה, Mind & Life Institute בבנייה של פדגוגיה ששמה על נס אתיקה אזרחית והיה שותף לכתיבת הערכה קריאה לנתינה אכפתית Call to Care אותה הוא חוקר עם ד"ר טרש.

שותפה מייסדת ומנהלת הכשרות מקצועיות

מתי ליבליך

מתי נמנית עם בכירות המורות למיינדפולנס בארץ. היא מפתחת ומנחה הכשרות פרקטיות ותיאורתיות בנושא מיינדפולנס לאנשי טיפול וחינוך במסגרות שונות מזה שני עשורים, תוך אינטגרציה בין גישות מיינדפולנס מודרניות מבוססות מחקר לבין ההגות הבודהיסטית המסורתית. מתי היא שותפה מייסדת ומרכזת התכנית לתרפיה מבוססת מיינדפולנס בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן בה היא גם מנחה. בנוסף, מתי שותפה לכתיבה והנחיית הקורס הדו-שנתי לאנשי חינוך בנושא מיינדפולנס וחמלה עצמית בביה"ס לחינוך באוניברסיטת תל-אביב, ומנחה את המפקחות על היועצות החינוכיות במשרד החינוך. מתי היא כותבת ועורכת רב המכר 'מיינדפולנס – להיות כאן ועכשיו' ו'שבילי המיינדפולנס - מרחבי תרגול ביומיום' (בדפוס). היא מתרגלת ולומדת את תחום המיינדפולנס מזה 30 שנה.

MatyToProf.png

שותפה מייסדת ומנהלת קשרי קהילה

רביד בוגר

רביד הינה פסיכולוגית חינוכית ועובדת בשירות הפסיכולוגי החינוכי, שם היא מובילה את תחום המיינדפולנס. היא שותפה בפיתוח תוכן ויישום של התכנית הזמנה לנתינה אכפתית (Call to Care) בישראל, מנחה השתלמויות וסדנאות לצוותי הוראה וטיפול, תלמידים והוריהם, ויועצת ייחודיות מרחבי חינוך באגף למחקר ופיתוח של משרד החינוך. במסגרת השירות הפסיכולוגי החינוכי מובילה את תחום המיינדפולנס בפתח תקוה ומנחה קבוצות מיינדפולנס וחמלה לקידום הרווחה האישית ולשילוב בעבודה החינוכית והטיפולית. רביד היא בוגרת התכנית להוראת מיומנויות מיינדפולנס בעבודה עם ילדים (שפת הקשב) והשתלמה ב-MBCT למטפלים. לרביד רקע עשיר בלימוד והוראת מחול בישראל ובצרפת וכעשור מתרגלת יוגה ולומדת בודהיזם כדרך חיים. 

%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%93%20%D7%AA%D7%9E%

מנהלת שותפה בתחום הורות קשובה וחומלת

פרופ' נורית ירמיה

נורית הינה פרופסור לפסיכולוגיה קלינית והתפתחותית באוניברסיטה העברית בירושלים. היא מתרגלת ומלמדת את תחום המיינדפולנס והחמלה באוניברסיטה ומחוצה לה ומטפלת בקליניקה פרטית ברמת גן. נורית מתמקדת כעת בפיתוח התחום של הורות קשובה וחומלת. בעבר שימשה כמנהלת מרכז לייפר ללימודי נשים ומגדר וכדיקנית הסטודנטים באוניברסיטה העברית וכמדענית הראשית וראש המועצה לקידום נשים במדע ובטכנולוגיה במשרד המדע. היא אם לארבעה ילדים, סבתא לשתי נכדות, מתרגלת יוגה ופילטיס, רוקדת ניה ומתנדבת בארגונים חברתיים למען ילדים ונשים חסרי עורף משפחתי.